Etkinlikler

İLKYAR’ın projeleri sadece ve sadece sizlerin destekleriyle gerçekleştiriliyor. İLKYAR olarak özellikle köy kökenli çocuklarımızın gelişimine destek olmaya çalışıyoruz. Bunun başlıca iki nedeni var. Birincisi bu çocuklar teknolojinin henüz erozyona uğratmadığı insani değerlere sahipler. Onların sevgisi, saygısı, dürüstlüğü, gülümsemesi eşsiz; bu güzellikleri korurken onları eğitimle taçlandırırsak çevrelerine, ülkemize, insanlığa daha güzel katkıları olabilecektir. İkincisi de şanslı bireyler olarak bir yerler ulaştık, ama imkanları olmayanlara karşı borcumuz var diye düşünüyoruz. Eşitsizliğin her türlüsünde sıkıntılar başgösterir, ama en yürek yakıcı olan çocuklar arasındaki eşitsizlik değil mi? Elimizden geldiğince çocuklar için eşitsizliği azaltabilme doğrultusunda çaba göstermek İLKYAR’ın çalışma alanı.

Bütün bunları yaparken ilkemiz; kendi beynimizde oluşan fikir kümelerini veya kuşatılmışlıklarımızı evrensel sayarak; yaşam tarzımızın, algılarımızın, görüşlerimizin propogandasını yapmamak; sadece ve sadece güzel çocuklarımıza borçlu olduğumuz noktasından hareketle onların içlerindeki kapasiteyi keşfetmelerine yardımcı olmak diyebiliriz.

Desteklerinizin miktarından çok daha önemli olanı bu güzel çabanın arkasında olduğunuzu hissettiren sürekli bağışlarınızdır. İLKYAR’ın akar gelirlerinin olmaması ve büyük desteklere sahip olmaması sizlerin katkıllarınızı daha da önemli kılmaktadır.