İlk Projemdi

İlk projemdi ve heyecanlıydım özellikle çocukların okulun bahçesinde toplanmaya başlamasıyla çocuklarla vakit geçirmek ve onlarla eğlenmek ve onlara bir şeyleri öğretmek ve o yüzlerindeki mutluluk ve şaşkınlığı görmek çok güzeldi. Kişisel olarak bilgi anlamında tam olarak karşı tarafa geçiremedim umarım ki ileriki projelerde bu sıkıntıyı da tam olarak atlatıp bilgi anlamında da çocukları doyurmayı gerçekleştirebilirim.

Ferdi abi müthiş bir koordinatörlük gerçekleştirdi. Berivan koordinatör yardımcısı olarak çok başarılıydı hem çocuklarla hem bizimle hem de etkinliklere girdi ve çok büyük efor harcadı. Kasım abi çok ufak şeyleri bile eğitimle birleştirip çocukları motive etmesi çok hoşuma gitti ve tabii çok şaşırttı.

Ekip arkadaşlarım ilk projemde bana çok yardımcı oldu her zaman güler yüzle öğretmeye çalıştılar ve çok samimi yaklaştılar bana. Ailem bana hep “İyi insan olursan iyi insanlarla karşılaşırsın” derdi ama bu kadar iyi insanı ben bir arada göreceğimi tahmin etmemiştim.

1. okuldaki çocuklardan birine ileride ne olmak istediğini sorduğumda şehit olmak istediğini dile getirmişti. Okulda zaten genel olarak polis, asker, jandarma olmak istiyordu. Çocuklarda genel olarak kavga, bağırarak konuşma, birbirlerinin sözünü keserek konuşma hep yaşanıyordu. Ama deneylere karşı çok ilgiliydiler.

2. okul da genel olarak asker, polis, BESYO okumak istiyordu. Çocuklar akademik olarak fazla iyi değillerdi ama eğlenmek istiyorlardı ve bize çok
çabuk bir şekilde bağlandılar hatta ayrıldığımızda ağlamışlardı çok şaşırmıştım.

Bu iki günde çok şey öğrendim ve umarım başka projelerde de yer alırım sizi tanımayı da çok isterim ve böyle bir topluluğu bir araya getirip bu güzel insanlarla tanışmama vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Burak DEBELEK
Mersin Üniversitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir